ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Polanica Zdrój powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Zabytki Polanica Zdrój - Zabytki w Polanicy Zdrój

Zabytki Polanica Zdrój [1354]

Polanica Zdrój jest miastem przede wszystkim uzdrowiskowym, w którym przyjezdni poddać się mogą zabiegom leczniczym w postaci między innymi kąpieli mineralnych, oraz skorzystać z zabiegów kosmetycznych czy różnego rodzaju basenów z hydromasażem, saun i łaŸźni. Warto jednak mieć na uwadze, że miasto otoczone jest przez przepiękne krajobrazy gór i lasów, co sprawia, że jest to także region turystyczny. Już sama historia miasta sięgająca XIV wieku sprawia, że dla wielu jest to miejsce wyjątkowe, a znajdujące się tu zabytkowe i zróżnicowane architektonicznie budynki przyciągają niejednego miłoœśnika œświatowej architektury.

Zabytki Polanica Zdrój
, to wiele budowli z różnych okresów i o różnych konstrukcjach, a do najważniejszych zaliczyć można koœściół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najœwiętszej Maryi Panny. Ten neobarokowy ponad 100-letni koœciół jest najstarszą œświśtynią w mieśœcie i powstał w miejscu, gdzie wcześœniej stała zabytkowa XVII wieczna drewniana kaplica. Wnętrze zdobią bogato dekorowane elewacje, dużo jest także różnego rodzaju obrazów i fresków.


Zabytki Polanica Zdrój
, to także Park Zdrojowy z 1906 roku wraz z teatrem i domem zdrojowym wykonanym w stylu secesyjno-klasycystycznym. Ciekawym miejscem do odwiedzenia jest także murowany dworzec kolejowy z 1890 roku na trasie z Kłodzka do Kudowy Zdroju, który wybudowany został jeszcze za czasów, kiedy Polanica Zdrój była wsią. Dawniej służył on jako połączenie lokalne z Kłodzkiem, dziśœ jest już nieczynny i pełni rolę jedynie zabytkową jest otwarty dla zwiedzających. Zabytki Polanica Zdrój, to również zespół uzdrowiskowy, w skład którego wchodzą: sanatorium Wielka Pieniawa powstały w 1906 roku, a także stary dom zdrojowy z 1892 roku i szpitale kardiologiczny, oraz gastrologiczny wybudowane w początkach XX wieku.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 14 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.031 sek.