ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Polanica Zdrój powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Co warto zobaczyć w Polanicy Zdroju - Polanica Zdrój co warto zobaczyć

Co warto zobaczyć w Polanicy Zdroju [2414]

Polanica Zdrój jest pięknym uzdrowiskowym miastem położonym w dolinie Bystrzycy Dusznickiej. Jego początki sięgają XIV wieku, jednak prawdziwy rozkwit nastąpił dopiero w XIX wieku, kiedy to powstawać zaczęły pierwsze Ÿźródła wód, ogrody i młyny wodne. Napływ coraz większej liczby kuracjuszy doprowadził do tego, że z biegiem czasu wybudowano tu duży park, pijalnię wód i dom zdrojowy, a także doprowadzono z Kłodzka linię kolejową. W czasach I i II Wojny Œwiatowej tereny uzdrowiska pełniły rolę szpitala, ale po wojnie znów nastąpił rozkwit, zaczęto budować osiedla mieszkaniowe i hotele i mieœścinie nadano prawa miasta. Obecnie Polanica Zdrój ma mocną i ugruntowaną pozycję wœśród œświatowych uzdrowisk i chętnie przyjeżdżają tu turyœści z całego œświata.

  Co warto zobaczyć w Polanicy Zdroju? Przede wszystkim od wielu lat organizowane są tu różnego typu imprezy jak: Międzynarodowe Festiwale Muzyki Uzdrowiskowej, Turnieje Szachowe czy Picnic Country i kolarskie Gran Prix MTB pod patronatem Czesława Langa. Ciekawym miejscem turystycznym jest także słynny deptak po obu stronach Bystrzycy Dusznickiej i znajdujący się w pobliżu koœściół Wniebowzięcia NMP liczący sobie już ponad 100 lat. Będąc w Polanicy Zdroju warto odwiedzić także wpisany do rejestru zabytków Park Zdrojowy o powierzchni 13 ha, w którego skład wchodzą cztery mniejsze parki i który pełen jest cennych egzotycznych drzew i krzewów. W centralnym punkcie Parku zaleŸć możemy wybudowaną w latach 1910-11 Pijalnię Wody Mineralnej. Budynek oprócz Ÿźródła wody "Wielka Pieniawa" zawiera także salę spacerową i halę koncertową, a także restauracje i kawiarnie. W pobliżu Polanicy Zdroju znajduje się także warta odwiedzenia wieœ zwana Piekielną Górą, a w Dolinie Piekielnej odwiedzić można także hutę szkła artystycznego i Muzeum Misyjno-Etnograficzne.

  Wyżej wymienione miejsca są jednymi z najważniejszych, jakie warto odwiedzić będąc w Polanicy Zdroju, ale rejon ten posiada znacznie więcej atrakcji turystycznych, z którymi warto się zapoznać. Wystarczy w internecie wpisać frazę "co warto zobaczyć w Polanicy Zdroju", by przekonać się jak ciekawym miejscem turystyczno-uzdrowiskowym jest ten leczniczy region.

Zobacz również

  • Atrakcje Beskidu Wyspowego. Tymbark. - Atrakcje Beskidu wyspowego. Tymbark. Położony w malowniczej dolinie Łososiny Tymbark jest wprawdzie niewielkim, za to bardzo ważnym na terenie Beskidu Wyspowego ośrodkiem przemysłowym. Szczególnie znany jest Tymbark z produkcji sokó ...
  • Zawody o Puchar Samotni - Widowiskowe zjazdy w konkurencjach slalomu giganta oraz snowboardu rozgrywane są w Żlebie Slalomowym, w Kotle Małego Stawu. W zawodach może brać każdy, kto choć trochę potrafi poruszać się na zimowym sprzęcie oraz ukończył 12 lat. Trasy zjazdowe są bardzo ...


Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 21 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.028 sek.