ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Polanica Zdrój powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Atrakcje w Tatrach - Tatry atrakcje

Atrakcje w Tatrach [1373]

Tatry to prawdziwy raj dla turystów. Wspaniałe widoki, świetne warunki do uprawiania sportów oraz liczne atrakcje sprawiają, że zarówno polska, jak i słowacka część Tatr jest chętnie odwiedzana przez turystów. Słowackie Tatry cenione są przede wszystkim za piękne jaskinie. tatrzańskie atrakcje to również Demianowska Jaskinia Lodowa w Niżnych Tatrach. Znajduje się ona w zachodnich zboczach Doliny Demianowskiej i jest częścią największego systemu jaskiniowego, jakim może pochwalić się Słowacja. Wiadomo, że jaskinia ta znana była już w okresie średniowiecza, dziś jest jedną z ważniejszych atrakcji turystycznych w rejonie Doliny Demianowskiej.
Sama Dolina Demianowska zasługuje na uwagę turystów. Liczy sobie ona 15 kilometrów długości i nie bez powodu zaliczona została do najpiękniejszych dolin w Niżnych Tatrach. Ma też ona swą ciekawą historię, gdyż ślady ludzkiego osadnictwa pochodzą tu z czasów prehistorycznych. W XVIII i XIX wieku była ona miejscem popularnym wśród miejscowych pasterzy oraz drwali. Dziś kochają ją turyści.
Jaskinia Lodowa ma  charakter piętrowy, zaś jej długie korytarze są efektem działalności wody. Swój udział w tworzeniu jaskini miały również procesy zawaliskowe oraz erozja mrozowa. W efekcie powstała jedna z ciekawszych jaskiń, które można zwiedzać w towarzystwie miejscowego przewodnika.
Trasa turystyczna ma długość 650 metrów i dostępna jest dla turystów od lat 50-tych XX wieku. To, co zasługuje w jaskini na szczególną uwagę, to ciekawe formy lodowe. Stalaktyty i stalagmity powstałe z lodu są największą atrakcją dla zwiedzających jaskinię turystów. Jak nietrudno się domyślić w jaskini panuje dość niska temperatura, zatem zainteresowane jej zwiedzeniem osoby koniecznie powinny się ciepło ubrać przed wejściem do tego lodowego świata.

Zobacz również    Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

    ONLINE 22 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
    Strona wygenerowana w 0.035 sek.