ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Polanica Zdrój powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Park Zdrojowy w Polanicy Zdroju - Polanica Zdrój park zdrojowy

Park Zdrojowy w Polanicy Zdroju [1810]

Niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych doliny Bystrzycy Dusznickiej jest Park Zdrojowy położony w centralnej częœci Polanicy Zdroju. Ten niemal trzynasto hektarowy obszar podzielony jest na 5 częœci i tworzą go: Park Centralny, Park Leœny, Park Józefa, Park szachowy i Park wokół Sanatorium Kardiologicznego. Wzdłuż głównej promenady spacerowej parku znaleŸć można wiele ciekawych architektonicznie budowli takich jak: sanatorium "Wielka Pieniawa", Hala Spacerowa, drewniana Muszla Koncertowa, w której każdego roku odbywają się Festiwale Muzyki Uzdrowiskowej i Pijalnia Wody Mineralnej, która sąsiaduje z Teatrem Zdrojowym o architekturze toskańskiej.

  Park Zdrojowy Polanica Zdrój to nie tylko zabytki architektoniczne. To także miejsce, w którym zobaczymy wiele egzotycznych drzew i krzewów z różnych zakątków œświata między innymi z Ameryki Północnej czy Bliskiego Wschodu. Atrakcją parku jest także podœświetlana fontanna, która dla turystów tworzy kolorowe wodne pokazy i w rytm muzyki z wystrzeliwanej na kilkanaśœcie metrów w górę strumieni wody układa przeróżne figury i wizualizacje.

  Park Zdrojowy Polanica Zdrój słynie z jeszcze jednej atrakcji, a jest nią znany wszystkim turystom deptak. Łączy on park z centrum miasta i usytuowany jest po obu stronach płynącej przez prawie całe miasto rzeki Bystrzycy Dusznickiej. Miejsce to idealnie nadaje się do spacerów i spotkań gośœci z mieszkańcami Polanicy Zdroju, a najbardziej efektywnie wygląda wieczorem i nocą, kiedy zapalą się wszystkie pobliskie lampy. Ponieważ jest to miejsce regularnie uczęszczane przez przyjezdnych, można tu spotkać bardzo wiele kawiarenek, które w okresie letnim wystawiają na zewnątrz stoliki umożliwiając turystom spotkania przy kawie czy herbacie na œświeżym powietrzu.

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 23 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.027 sek.