ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Polanica Zdrój powrót na stronę główną

Ciekawe artykuły


Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


Góry Stołowe w pobliżu Kudowy Zdroju - Atrakcyjne Góry Stołowe

Góry Stołowe w pobliżu Kudowy Zdroju [2167]

Góry Stołowe położone są w Sudetach na Ziemi Kłodzkiej. Wyróżniają się swoją budową płytową, stąd też ich nazwa, bo płyty piaskowcowe są położone poziomo czyli są płaskie jak stół. Góry są objęte ochroną Parku Narodowego Gór Stołowych. Szczyty płaskie, w formie rozległych staliw ze stromymi urwistymi ścianami nadają górom niepowtarzalny charakter. Tak też się prezentuje najwyższy szczyt Szczeliniec Wielki 919m n.p.m. Pod wpływem procesów wietrzeniowych w regionie wytworzyły się głębokie szczeliny, labirynty, mosty i bramy skalne, a także oryginalne formy przypominające zwierzęta, ludzi, wielkie grzyby i maczugi. Najbardziej znane formy skalne znajdują się w labiryncie Błędnych Skał oraz na szlaku Skalnych Grzybów.

Góry Stołowe stanowią wyjątkową atrakcje dla kuracjuszy przebywających w pobliskich uzdrowiskach. M.in. u podnóża gór położona jest Kudowa Zdrój posiada bardzo atrakcyjną i rozbudowaną ofertę turystyczną, która zainteresuje praktycznie każdego.

Po męczącym i pełnym wrażeń dniu spędzonym w Górach Stołowych każdy zasługuje na odpoczynek i chwilę relaksu Kudowa Zdrój pensjonaty zapewnią komfortowy wypoczynek. Tanie noclegi oferuje  Kudowa Zdrój pokoje gościnne których w mieście nie brakuje, nawet w sezonie znajdą się wolne miejsca.


Skalne Grzyby

Zobacz równieżJeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 30 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.029 sek.