ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną Polanica Zdrój powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Międzygórze

MIĘDZYGÓRZE jest piękną miejscowością w Sudetach Wschodnich. Jak sama nazwa wskazuje, leży między stokami górskimi porośniętymi gęstymi lasami, co nadaje temu miejscu niezwykłego uroku. Dzięki bogatej faunie i florze oraz przepięknym krajobrazom w 1965 roku został utworzony rezerwat przyrody "Śnieżnik Kłodzki".
Specyficzne warunki bioklimatyczne sprawiają, że miejscowość jest znakomitym ośrodkiem uzdrowiskowym. Międzygórze we wczasowisko przekształciło się w XIX wieku z osady leśnej. Z tamtego okresu zachowały się urokliwe, drewniane domy stylizowane na kształt szwajcarski i norweski.

Zarówno w lecie, jak i zimie nikt nie ma prawa się tu nudzić. Latem spacerujemy malowniczo położonymi szlakami turystycznymi, wybieramy się na rowerowe wycieczki oznakowanymi trasami lub korzystamy z wielu stałych imprez kulturalnych oferowanych przez rejon, takich jak:
  • Dni Międzygórza - początek sierpnia,
  • Festyn Świętojański w Długopolu Zdroju - koniec czerwca,
  • Turniej Rycerski w Bystrzycy Kłodzkiej - koniec sierpnia,
  • imprezy letnie w Bystrzycy Kłodzkiej (np. piknik lotniczy).
Dla zwolenników zimowego wypoczynku przygotowanych jest 6 nartostrad o różnym stopniu trudności oraz rynna snowboardowa o długości 210 m.

Z Międzygórza można również wybrać się na wiele interesujących wycieczek, np.: Strzeliniec Wielki (919 m) i Mały (856 m), Skalniak (915 m) oraz Błędne Skały.

Atrakcje

Kościół św. Józefa, Kościół św. Krzyża, Mariańskie Skały, Ogród Bajek, Ośrodek Górski Czarna Góra, Sanktuarium Maria Śnieżna, Skalisty Wąwóz, Szlak Marianny Orańskiej, Wodospad Wilczki, Zapora wodna,


NOCLEGI


CIEKAWE STRONY:


Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 26 (2) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.321 sek.